نوشت افزار و تأثیر روان شناختی آن بر کودک

بسیاری از روان شناسان در سرتاسر جهان معتقدند که ارتباط خاص و ویژه ای بین نوشت افزار و موفقیت در کودکان وجود دارد.

به طور مثال یک مداد جدید، یک دفتر و یا یک بسته مدادرنگی با احساسات افراد می‌تواند به خوبی ارتباط برقرار نماید. بوی خوشی که یک مداد تازه می‌دهد و تمیزی یک دفتر جدید، می‌تواند این احساس را در کودک القا نماید که از طریق این دفتر، هر چیزی قابل دسترسی است.
از دیگر عواملی که می‌توان از تأثیر نوشت افزار ها بر روان و احساس افراد بیان نمود، حس استقلال و منحصر به فرد بودن است. 

کودکان با شخصیت های موجود در کارتون ها زندگی می کنند، به آنها جان می بخشند. روزی را تصور کنید که کودک شما می خواهد به واسطه‌ی نقش باب اسفنجی و یا آنا و السا بر روی دفترش خود را تک و منحصر به فرد نمایش دهد. و یا پسری که با داشتن تصویر سوپرمن یا Ben ten بر روی کیف مدرسه اش احساس قدرت فراوان می نماید. به همین دلیل است که در هنگام انتخاب لوازم التحریر مدرسه باید دقت فراوان نمود و با دقت گزینش کرد.

گاهی او می‌خواهد تمامی لوازم نوشت افزاری‌ اش از یک برند و با لوگویی مشابه باشد تا بتواند در میان دوستانش حس منحصر به فرد بودن را به رخ بکشد. یک لوگو می‌تواند به کودک شما کمک کند تا اشتیاق را در چهره‌ی وی ببینید. کودک شما ممکن است تصاویر دفتر و پاک کن و تراش و همچنین دفترچه یادداشت و نقاشی‌اش را از کاراکترها و انیمیشن‌هایی انتخاب کند که به شما بفهماند تا چه اندازه دنیای کودکانه‌اش شاد و پرماجراست.
باید به یاد داشته باشید که لوازم التحریر و نوشت افزاری که کودک شما انتخاب می‌کند، بیانگر شخصیت اوست و می‌تواند هویت وی در آینده را به خوبی نمایان سازد.
منبع: https://www.the-pool.com/archive/food-home/home/2015/25/the-psychology-of-stationery

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code